Agnieszka Kosińska

Agnieszka Kosińska

Z wykształcenia socjolożka, od zawsze zaangażowana społecznie. Współzałożycielka Młodzieżowej Rady Miasta i Ogólnopolskiej Rady Samorządów Uczniowskich. Do czasu pandemii wolontariuszka w hospicjum, od trzech lat działa w „Spotkaniach przy zupie” – wolontariackich spotkaniach dla osób w kryzysie bezdomności, samotnych i wykluczonych społecznie.

Działalność publiczna to według niej służba drugiemu człowiekowi. Ważne są dla niej edukacja obywatelska, powrót do wartości samorządności i do szukania tego, co wspólne, zamiast skupiania się na tym, co nas różni. Zajmuje się pomocą osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom. Współtworzy ogólnopolski program Miejsc Przyjaznych Autystom. Wspiera także instytucjonalną i rodzinną pieczę zastępczą.

Związana z ruchem Polska 2050 od samego początku. Od listopada 2019 roku jako Liderka Regionu Zachodniopomorskiego budowała struktury Ekipy Szymona, a następnie, podczas wyborów prezydenckich, pełniła funkcję Szefowej Regionalnego Sztabu Komitetu Wyborczego Szymona Hołowni. Po wyborach została liderką ruchu w Zachodniopomorskim, a obecnie pełni rolę pełnomocniczki wojewódzkiej Partii Polska 2050.

kontakt: [email protected]