Ewa Schaedler

Ewa Schaedler

Urodziła się w Poznaniu, a wychowała w Środzie Wielkopolskiej. Opozycyjna tradycja rodziny spowodowała, że po maturze zdecydowała się studiować na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ówczesnym bastionie wolności myśli. Studia zakończyła w 1992 roku, uzyskując dyplom magistra teologii. Następnie wyjechała na studia z filozofii fenomenologicznej do Księstwa Liechtenstein. W Lichtensteinie ukończyła także szkołę gastronomiczno-hotelarską i prowadziła hotel. Podczas pobytu w tym kraju poznała swojego przyszłego męża – Johanna Waltera Schädlera, architekta i parlamentarzystę.

Po powrocie do Polski w 1996 roku wspólnie kupili gospodarstwo rolne, a Ewa otworzyła restaurację w domu swoich rodziców w Środzie Wielkopolskiej, którą aktywnie prowadziła przez 10 lat. Obok prowadzenia działalności gospodarczej, zawsze aktywnie angażowała się w życie społeczności lokalnych, m.in. jako przewodnicząca rady rodziców w średzkich gimnazjach i liceach. Nigdy nie zrezygnowała z rozwoju zainteresowań akademickich – w 2014 roku obroniła doktorat na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II.

Z ruchem Szymona Hołowni jest związana od grudnia 2019 roku. W kampanii prezydenckiej angażowała się we wszystkie aktywności, jakie podejmowane były w województwie: zbieranie podpisów, organizację biura czy akcję door to door. Zorganizowała wiec wyborczy w Środzie Wielkopolskiej. Po kampanii prezydenckiej weszła w skład zarządu woj. wielkopolskiego w Stowarzyszeniu Polska 2050.  Od wiosny 2020 roku działała w zespole budującym zręby pod przyszłe struktury partii politycznej; a obecnie pełni funkcję pełnomocniczki wojewódzkiej.

kontakt: [email protected]