Piotr Strach

Piotr Strach

Częstochowianin, mąż i ojciec 8-letniego syna, przedsiębiorca branży transportowej. Absolwent Politechniki Częstochowskiej Wydziału Zarządzania, a także kilku kierunków studiów podyplomowych, w tym MBA.

Radny miejski poprzedniej kadencji z lokalnego, niezależnego KW Stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy. W Radzie Miasta Częstochowy był wiceprzewodniczącym Komisji Skarbu, a także członkiem Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska. Wcześniej przez wiele lat działał społecznie w jednej z częstochowskich rad dzielnic (jako jej przewodniczący).  

W ruchu Polska 2050 od stycznia 2020 r., zaczynał jako koordynator kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni w regionie częstochowskim. Teraz w Stowarzyszeniu Polska 2050 pełni funkcję Przewodniczącego Koła Częstochowa, a także Zarządu Regionu Województwa Śląskiego.

Autor programu ekologicznego „Częstochowa na zielonym szlaku”. Interesuje się ekologią i ochroną środowiska, a także projektowaniem rozwiązań na rzecz nowoczesnej gospodarki i samorządu terytorialnego.

kontakt: [email protected]